Dipmeter

   Naredil sem zamenjavo za originalni ekstruder Troublemakerja. Prednost tega ekstruderja je v tem, da ima pogon za plastiko na sebi in se tako odpirajo možnosti tiskanja tudi elastičnih materialov kot je n.pr. TPE..

Pogled na ekstruder z obeh stranui še v razvoju na računalnikuGotov in sestavljen ekstruder

Izgled notranjosti pogona žice    Ker se mi je zdela zamenjava materiala (filamenta) pri Troublemakerju malo (beri: zelo!) nerodna, sem spremenil način vpenjanja in pritiskanja na potisni zobnik. S kot ovalni lijak oblikovanim delom luknje proti izhodu sem dosegel, da se plastična žica s pomočjo zobnika za pomik napelje v hlajeni in nato vroči del ekstruderja brez problemov. Tako sem naredil zamenjavo plastike dosti hitrejšo in lažjo.

   Poenostavil sem tudi hladilo za plastično žico. Takšno hladilno telo ni težko narediti doma brez stružnice. Možno je tudi na aluminijast blok (lahko je brez lukenj) pritrditi ustrezno hladilno telo za hlajenje CPU ali grafične kartice z malim ventilatorjem.

Slovenski proizvod

Izgled hladilnika žice

....

   Naredil sem tudi dvojni ekstruder, ki omogoča menjavo materiala (barve) med tiskanjem. Tudi na tem sem uporabil že preizkušeno metodo enostavne zamenjave plastike.

Pogled z večih strani na ekstruder¸

   BJQ-V2-U dvojna glava za Ultimaker 3D tiskalnik. Na njej sem naredil tudi objemko za kable, ker me je pri originalu zelo motila njihova provizorična pritrditev. Ležaji za vodila so enaki (LM6UU) in na isti razdalji kot pri Ultimakerji, zato menjava ni problematična. Potrebno je samo v Marlinu omogočiti še drugi ekstruder. Tako se prelevi Troublemaker v dvobarvni tiskalnik.
BJQ-V2-Ultimaker Poskusno sestavljen

HACKER.GIF (4583 bytes) Statcounter

site stats